Fizmedik
  • O nas
  • RADY Eksperta
  • nasze USŁUGI
  • Kontakt

NIETOLERANCJA POKARMOWA

6/23/2017

0 Komentarze

 
Obraz
Mamy coraz więcej wiedzy o zależnościach pomiędzy naszym samopoczuciem, zdrowiem a spożywanymi produktami.
Długotrwałe objawy chorobowe, trudne do zdiagnozowania mogą mieć u podłoża nietolerancję pokarmową. Ocenia się, że u około 45% populacji można rozpoznać nietolerancję pokarmową.
Więcej
Czy nietolerancja to jest to samo, co alergia pokarmowa?
Istnieje zasadnicza różnica. W przypadku alergii pokarmowej dochodzi do reakcji alergicznej niemal natychmiast po spożyciu niewielkiej ilości alergizującego pokarmu. Objawy alergii łatwo rozpoznać, ponieważ po spożyciu danego pokarmu mogą pojawiać się takie objawy jak: rumień skóry, obrzęk, trudności oddychania a niekiedy może dojść do wstrząsu anafilaktycznego. Alergia pokarmowa występuje rzadko, dotyczy mniej niż 2% populacji.
Objawy nietolerancji pokarmowej mogą pojawiać się do trzech dni po spożyciu szkodliwego lub nietolerowanego pokarmu i mogą utrzymywać się tygodniami.
Jakie są objawy nietolerancji pokarmowej?
- problemy układu oddechowego jak: nieżyt nosa, zapalenie zatok, astma
- problemy przewodu pokarmowego jak: wzdęcia, zaparcia, otyłość, zespół nadwrażliwego jelita, biegunki
- problemy skórne jak: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, wysypki, pokrzywka, egzema
- problemy z poczęciem lub utrzymaniem ciąży
- problemy reumatologiczne, bóle mięśni, osłabienie i inne jak migreny, zaburzenia koncentracji, autyzm, stany depresyjne, lęki
Objawy związane z nietolerancją występują stosunkowo późno po spożyciu danego pokarmu - od kilku godzin do dwóch, trzech dni - więc najczęściej są one kojarzone z jedzonym pokarmem. Objawy nietolerancji mogą wiązać się nie tylko z zaburzeniami gastroenterologicznymi, ale także z innymi długotrwałymi dolegliwościami. Dobrze, więc byłoby zbadać pokarmy, których organizm nie toleruje a następnie wykluczyć je czasowo z diety. W wielu przypadkach pozwoliłoby to nawet na wyleczenie przewlekłych chorób. Dlatego tak ważna jest identyfikacja nietolerowanych pokarmów.
Do tego celu służą testy Food Detective, które z pomocą próbki krwi wykrywają pokarmy powodujące nadprodukcję przeciwciał klasy IgG. Pomimo, że nietolerancji pokarmowej towarzyszy wiele nieprzyjemnych objawów i przewlekłych zaburzeń, w przeciwieństwie do alergii pokarmowej, jest mało prawdopodobne, ażeby nietolerancja pokarmowa stanowiła bezpośrednie zagrożenie dla życia. Dane wg Instytutu Cambridge Diagnostics (Polska) W-wa, ul. Walecznych 56. ​
0 Komentarze



Odpowiedz


    PAMIĘTAJCIE!

    W Naszym Gabinecie można wykonać test na:
    - obecność pasożytów,
    - wirusów,
    - grzybów,
    -  innych patogenów
    ​oraz poddać się terapii biorezonansem aby całkowicie pozbyć się niechcianych żywicieli naszego organizmu

    Archiwa

    Czerwiec 2017

    Kategorie

    Wszystkie

    Kanał RSS

  • O nas
  • RADY Eksperta
  • nasze USŁUGI
  • Kontakt